Méně práce s řízením organizace

Kariérní řád

Kariérní řád není přežitek dobrý jenom pro státní organizace a úřady. Své opodstatnění má v každé firmě, která to se zaměstnanci myslí vážně.

Budování kariéry je pro mnohé synonymem platových tříd a tabulek, po kterých se stoupá na základě věku a zkušeností. V této podobě jde o systém postavený pro potřeby organizací financovaných zvenku ale i komerční firma při svém růstu zjistí, že je potřebné mít pro své zaměstnance jasná pravidla, která jim dávají perspektivu odborného růstu a s tím spojených výhod, typicky lepšího finančního ohodnocení.

Jasná pravidla odborného růstu dávají pracovníkům perspektivu a směřují jejich růst podle potřeb firmy. Drží je ve firmě, protože ví, čeho mohou dosáhnout.

Co se děje, když kariérní řád chybí?

Co vlastně takový řád je?

Proč kariérní řád - mapu profesního růstu - od odborníků

Cesta růstu by měla existovat pro všechny pracovníky. Většina firem přitom nedokáže tuto perspektivu vytvořit bez toho, aby vytvářela mezi lidmi soutěžení typu "nejlepší se může stát vedoucím". Přitom takto stavěná motivace vede k vzájemnému vytlačování, podrývání kvalit kolegů i vedoucího a brání spolupráci. Perspektivu je třeba vytvářet tak, aby motivovala ke spolupráci a podpoře růstu všech v týmu a ve spolupráci s ostatními.

Rádi Vám pomůžeme kariérní plán vytvořit, máme zkušenosti, které vám pomohou nastavit pravidla tak, že lidi budou chtít spolupracovat a i při tom měli motivaci soutěžit. Soutežit s konkurencí mimo firmu, ne uvnitř týmu. - Obraťte se na naše konzultanty.

Rozvoj podnikání

Řízení a automatizace procesů

Řízení projektů a kvality

Řízení IT a informací

Řízení a rozvoj lidí

Vybrat IT odborníka

Připravit metodiku vdělávání

Zlepšit kvalitu práce

Vypracovat kariérní řád

Proč to ve firmě skřípe?

Return to main page www.pdqm.cz Podpora řízení Školení Analýzy Vývoj Software Standardy O nás

Telefon: +420 605 203 938

Email:

Kontakt