Méně práce s řízením organizace

Porozumět lidem a jejich chování znamená porozumět příčinám, proč se tak chovají. Článek rozebírá hlavní motivy lidí a jejich vztah k práci.

Motivace lidí

Průzkumy dlouhodobě ukazují, že motivace pracovníků firmy trápí více, než procesy, dodržování standardů nebo kvalita produktů. Není divu, bez kvalitních a motivovaných pracovníků nefunguje žádná firma, žádný kolektiv. Proto se tématu motivace věnujeme podrobně.

Základ naší pomoci se zvyšováním motivace

Skutečná a domnělá motivace

Většina společností o motivaci lidí přemýšlí jenom v souvislosti s benefity a zapomíná, že motivace je výsledkem mnoha faktorů a většina z nich nemá základ ve finančních požitcích. Mnohé společnosti se omezují na ty nejjednodušší benefity - stravenky, dovolená navíc, sportovní aktivity a samozřejmě prémie. V druhém stupni přichází kultura pracoviště, flexibilní pracovní doba, práce z domova, možnosti vzdělávání. Zájem lidí o tyto benefity se mění stejně tak se mění je jejich účinnost. Firmy většinu z nich berou za základ "motivačních programů", přestože většina lidí v rozhovoru tvrdí, že k práci je motivují jiné okolnosti, než možnost jít si zacvičit.

PDQM si zakládá na tom, že pomáhá s problémy a úkoly, jejichž kořenům (příčinám, hlavním vlivům) skutečně rozumí. Vždy se snažíme jít k jádru věci - a to i při rozvoji motivace lidí. Nabízíme proto speciální školení o vedení týmů pro manažery, které se zabývá vedením týmu kvalifikovaných pracovníků, od kterých očekáváte kreativitu, samostatnost a vnitřní motivaci k práci. Ať už jde o reklamní agenturu, vývojový tým, tým architektů, analytiků nebo IT vývojářů, tito lidé vyžadují specifický přístup rozvíjející chuť k vysoce odborné práci, samostatné myšlení a nápady.

Nestačí ale přístup manažera. Stejně důležitý je dlouhodobý rozvoj pracovních pozic, postavených na stabilním a lákavém kariérním řádu a nástrojích zlepšujících kvalitu práce. Svoje zkušenosti umíme přinést v konkrétních řešeních nebo vás je naučit v rámci některého našeho školení - třeba právě v tom o rozvoji pracovníků.

V další části článku vám chceme pomoci dostat se ke skutečným kořenům problému. K těm základním silám, které ovlivňují podvědomí každého z nás, a které nás u práce drží nebo naopak odvádějí.

Teorie vám může připadat zbytečná. Pokud hledáte odpověď na otázku, jestli je třeba dávat stravenky za 100Kč nebo stačí 70Kč, tak ji tu skutečně nenajdete. Pokud chcete rozumět tomu, co lidi vede k tomu, že jdou ráno do práce a nedají výpověď po první hádce s kolegou, jste na správném místě. V první části se zamyslíme nad otázkou, jak se na motivaci dívá vedoucí týmu, v té druhé se podíváme skutečně k jádru věci - z čeho vyplývá vnitřní motivace lidí.

Proč rozumět motivaci

Motivace lidí je klíčová pro to, aby se kolektivy a oddělení ve firmách dobře rozvíjely.

Vedoucí pracovníci by se jimi měli zabývat, bohužel však naprostou většinu z nich (zejména ti mladší, techničtěji orientovaní a muži) ani nenapadalo, že by to bylo důležité, dokud se nepotkali s opravdu vyhraněným extrémem. Není divu, vždyť toto téma nezmiňuje ani většina "manažerských kuchařek" .  Jak mají vedoucí rozumět něčemu, co neznají? Většina z nich si situaci zjednodušuje předpokladem, že lidé pracují "pro peníze", ale všichni přitom víme, že to zdaleka není pravda. Jen malá skupina lidí má při rozhodování o práci výši mzdy jako jediné rozhodovací kritérium.

Výčet motivů k jednání a tedy i k práci vychází z obecného pohledu psychologů. Vynechám z jejich pohledu chování na základě pudů, které manažerům k práci nepomohou. Ne že by se např. sexuální motivy na pracovišti neprojevovaly, ale v kontextu motivace lidí k práci je jejich využívání nejen nezákonné, ale také krajně riskantní. Vynechávám i davovou psychózu, jejíž využití zvládají politici, ale v praxi ve firmách jsem se s jejím využitím v pozitivním smyslu nesetkal.

Pokračování - Manažerská motivace

Pokračování - Vnitřní motivace lidí

PDQM, s.r. o.   1997-2007-2015   Podmínky užití stránek

Hlavní stránka

O firmě

Obsah seriálu

Motivace lidí

Manažerská motivace

Vnitřní motivace

Obsah stránky

Skutečná a domnělá motivace

Proč rozumět motivaci

Užitečné odkazy

Školení řízení a vedení

Školení rozvoje pracovníků

Vypracování kariérního řádu

Pomoc pro HR management

Return to main page www.pdqm.cz Podpora řízení Školení Analýzy Vývoj Software Standardy O nás

Telefon: +420 605 203 938

Email:

Kontakt